Patnáct let bigbeatu

Rocková kapela Kristovy Léta vznikla 23. února 1997 v Olbramovicích, založil ji dnes už bývalý člen Petr Matouš.

Během třináctileté existence kapely muselo z rozličnných důvodů dojít k některým personálním změnám a z původní sestavy zůstal již jen jeden člen. Nepředbíhejme však. Vše začlo asi nějak tahle:

 

PF: 1997

23. 2. 1997. Petr Matouš, (účinkoval např. v A.G.O. , ROZETA) došel k názoru, že si založí vlastní projekt a oslovil tak bubeníka z Vedrovic Víťu Foretníka, dále bývalého zpěváka z ROZETA Pavla Antla a z téže kapely klávesáka Michala Fialu. Všichni pak zlanařili zručného Olbramovického kytaristy, samouka Kamila Vidláka (ATHEROM, ISLAND) a tak nastalo: Zrození Kristových Let.

Po dvou letech hraní z časového zaneprázdnění odchází bicmen Víťa Foretník.

 

PF: 1999

Za bicí soupravu usedá talentovaný, mladý hromobijec z Olbramovic Lukáš Jaroš (AVAR, EFECT ). Lukáš je však po pár měsících působení v KL povolán na vojenskou základní službu a kapela na jeden rok zvolní své vystupování. Poté se však zas rozjíždí po vesnických rockových tancovačkách.

 

PF: 1999-2003

Nějakej rok kapela funguje v sestavě: Petr Matouš (basa), Antl Pavel (zpěv), Kamil Vidlák (kytara), Michal Fiala (klávesy), Lukáš Jaroš (bicí). V roce 2003 z pracovních důvodů odchází klávesák Michal Fiala a pro založení své rodiny i zakladatel KL a dosavadní kapelník Petr Matouš, který hrnul basu. Nastalo rozhodování co dál a zbylá sestava: Antl Pavel, Kamil Vidlák, Lukáš Jaroš se rozhodla, že si najdou pouze nového basáka a vyskouší to pouze ve čtyřech.

 

PF: 2003

Do KL nastupuje zručný Petr Machálek z Olbramovic,který v dětství hrával na housle a kytaru, ale pro naše účely se musel chopit basové kytary, která mu však přirostla rychle k srdci. Od roku 2003 do podzimu 2006 se čtyřčlená sestava drží beze změn a vše šlape celkem fajn.

 

PF:2006

V roce 2006 se Krisťáci rozhodnou, že obohatí svůj repertoár o songy s dvěma kytarama a tak přichází na doprovod z Dolních Kounic Jiří Ptáček (SCELET,BARBAR).

 

PF:2007

Na jaře roku 2007 musí pro výstavbu nového rodinného domu odejít bicmen Lukáš Jaroš a zaskakuje za něj bubeník z BARBAR Rosťa Jakubec. Koncem roku se však vrací zpět na židličku bicí soupravy KL Lukáš Jaroš a heavy-Rock duňí kulturáky i sály v sestavě: Antl Pavel (zpěv), Kamil Vidlák (sólo kytara), Jaroš Lukáš (bicí), Petr Machálek (basa), Jiří Ptáček (doprovodná kytara).

 

PF:2009

Daší velká změna přichází až po dvou letech. Rok 2009 přináší odchod hned dvou členů, kteří opouští KL z důvodů, které zůstanou pro veřejnost utajené a záhadné. Loučíme se s doprovodnou kytarou Jiřím Ptáčkem a z jedním ze zakladatelů KL Pavlem Antlem, který to s Krisťákama táhl po dlouhých 12.let. Pavel Antl byl zpěvák s mohutným hlasem a najít za něj adekvátní náhradu bylo obtížné. Jako náhodou se zrovna rozpadala rocková grupa ISLAND a dva velmi kvalitní borci z této zábavovky jsou osloveni členy KL.

Pro vzájemné sympatie se vše dává rychle do pohybu a na post sólového kytaristy naskakuje mladý, velmi talentovaný Šatovák Tomáš Rajnoha (ORYON, ISLAND). Zpěvákem a leadrem Kristových let se stává zkušený a ostřílený vokálista Zdeněk Režňák (ORYON, ISLAND) z Mackovic.

Kapela v tomhle složení hraje v roce 2009 např. společně s kapelami DOGA, SEVEN + Jiří Zonyga.

 

PF:2010

Krisťáci v roce 2010 odehrají několik povedených letních akcí a provětrají i dosti kulturáků. Koncem roku však, pro dobrou pracovní nabídku v zahraničí, ohlašuje odchod ze sboru zpěvák Zdeněk Režňák a je tedy třeba za tohoto bouřliváka najít náhradu, aby rozjetá grupa mohla dále koncertovat.

Kristovy léta 2010

 

PF:2011

Jako blesk z nebes k nám osud svede muzikanta tělem i duší, který ve zpěvu není žádným nováčkem a jeho letité zkušenosti s živým vystupováním plně vyplní chybějící článek v kapele. Post sólového zpěváka s dynamitem v krku zaujímá tedy dravec ze Znojma Daniel Krhut (Spard, Sanny, Karakan, Duo Carrie). Aktuální našlapaná sestava KRISTOVY LÉTA útočí o vaši přízeň po celé Jižní moravě! Sestava zní takto:

Kristovy léta 2011

  • Daniel Krhut – zpěv
  • Kamil Vidlák – kytara
  • Tomáš Rajnoha – sólo kytara
  • Lukáš Jaroš – bicí
  • Petr Machálek – basa

 

Všem členům, kteří s náma kdy táhly rockovej vál, moc děkujeme a nikdy nezapomeneme. Dík kluci. Velké poděkování patří samozřejmně i fanouškům, kteří to s náma táhnou už čtrnáct let!